default_mobilelogo
  Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2013
  1 Απαντήσεις
  1.8K διαβάστηκε
Έκανα απόξεση στις 21/2 κ μετά από το εύρημα της ιστολογικής (απλή κ σε μικρή έκταση υπερπλασία ενδομητρίου χωρίς ατυπία) ο γιατρός μου έδωσε 6μηνη θεραπεία με Primolut για 10 μέρες κάθε μήνα. Πήρα τα χάπια του πρώτου μηνός, δεν είχα την παραμικρή παρενέργεια (μάλιστα έχασα και βάρος γιατί πρόσεξα την διατροφή μου) κ όταν τα σταμάτησα μου ήρθε περίοδος μετά από 2,5 μέρες. Το θέμα είναι ότι είμαι στην 3 μέρα κ μου φαίνεται ότι το αίμα που χάνω είναι πολύ. Ο γιατρός είπε ότι είναι φυσιολογικό να συμβαίνει. Ποια είναι η γνώμη σας? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγχαρητήρια για την ιστοσελίδα σας.
Περίπου πριν από 11 χρόνια
·
#29588
Αγαπητή φίλη.
Η ροή που έχεις, είναι συνέπεια της λήψης της προγεστερόνης.
Μπορεί να παρατηρήσεις και κομμάτια που πέφτουν, χωρίς να ανησυχήσεις.
Αφήνεις το φαινόμενο να εξελιχθεί.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!