default_mobilelogo
  Δευτέρα, 13 Μαρτίου 2023
  1 Απαντήσεις
  201 διαβάστηκε
Καλησπερα σας,
Παίρνω εδώ και δυο μήνες αντισυλληπτικά (Yasmin) λόγω πολυκυστικών ωοθηκών και το κουτί τελείωσε την Τετάρτη έχοντας πάρει όλα τα χάπια σωστά και την ίδια ακριβώς ώρα. Η περίοδος μου ήρθε το βράδυ της Κυριακής (4η μέρα της εβδομάδας διακοπής) ακριβώς την 28η μέρα του κύκλου μου. Το πρόβλημα είναι ότι έχω ελάχιστο αίμα, το ίδιο συνέβη και τον προηγούμενη μήνα αλλά τώρα είναι ακόμα λιγότερο και δεν θα διαρκέσει για πολύ θεωρώ λιγότερο από 2 εικοσιτετράωρα… ωστόσο έχω τις συνηθισμένες κράμπες στην κοιλιά και πόνο στην μέση όπως σε κάθε περίοδο. Με τον σύντροφο μου παρόλο που παίρνω αντισυλληπτικά είμαστε προσεκτικοί και δεν τελειώνει μέσα μου ποτε. Που οφείλεται ομως η ελάχιστη ροη περιόδου που βλέπω;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Περίπου πριν από 1 χρόνο
·
#57363
Αγαπητή φίλη.
Είναι σύμπτωμα της λήψης αντισυλληπτικών, μην ανησυχείς.
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!