default_mobilelogo
  Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2012
  1 Απαντήσεις
  2.9K διαβάστηκε
Καλησπέρα σας!
Μετά απο χρήση 5 ημερών των αντισυλληπτικών Gracial και λόγω των παρενεργειών που μου προκάλεσαν, τα σταμάτησα. Έτσι έφτασα να έχω αιμορραγία 15 ημέρες. Ο γυναικολόγος μου συνέστησε να πάρω τα Duphaston για 15 ημέρες. Σε μια συζήτηση όμως που είχα με μια φίλη γιατρό άλλης ειδικότητας μου είπε ότι τα Duphaston τα παίρνουν για να έρθει η περίοδος οχι για να σταματήσει. Από εχθές τα έχω ξεκινήσει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω: Να συνεχίσω να τα παίρνω ή όχι; Φοβάμαι μήπως αν τα σταματήσω και αυτά ξαναέχω πολύ αιμορραγία. Αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας θα με βοηθούσατε πολύ
Ευχαριστώ
Περίπου πριν από 11 χρόνια
·
#24058
Αγαπητή φίλη.
Θα συνεχίσεις κανονικά τα χάπια, όπως σου είπε ο συνάδελφος.
Να γνωρίζεις, πως όταν τα διακόψεις, θα έρθει ξανά περίοδος λόγω διακοπής τους.
Θα είσαι σε επικοινωνία με το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!