default_mobilelogo
  Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019
  1 Απαντήσεις
  815 διαβάστηκε
Γιατρέ καλημέρα σας,

Είμαι 36 χρόνων με 2 παιδάκια και πριν 10 μέρες ξεκίνησα τα yasminelle προκειμένου να σταθεροποιήσω την άστατη κατα τα άλλα περίοδο μου κατά την διάρκεια του καλοκαιριού.
Αυτό που με απασχολεί είναι πως από την ώρα που τα ξεκίνησα έχω αίσθημα ναυτίας και καφεκόκκινα υγρά - άλλοτε λιγότερα και άλλοτε περισσότερα.

Η απορία μου είναι γιατί ενώ τα συγκεκριμένα αντισυλληπτικά τα είχα πάρει και πέρυσι ίδια εποχή - ύστερα απο οδηγίες του γιατρού μου βέβαια - ξεκινώντας τα ίδια μέρα περιόδου (τρίτη), πέρυσι δεν είχα τίποτα από αυτά και φέτος έχω αυτά τα συμπτώματα ? δε θα ήθελα να αλλάξω σκεύασμα αν δεν είναι απαραίτητο.

Να πω πως δεν με ενδιαφέρει η αντισύλληψη, θέλω απλά ρύθμιση της περιόδου για το διάστημα των 3 μηνών του καλοκαιριου. Υπάρχει περίπτωση τα καφεκόκκινα αυτα υγρά που έχω να σταματήσουν ή θα πάω έτσι 3 μήνες ??? :-)

ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Περίπου πριν από 5 χρόνια
·
#48823
Αγαπητή φίλη.
Θα ολοκληρώσεις την συσκευασία και θα τα συνηθίσει ο οργανισμός σου.
Συμβαίνει συχνά με το συγκεκριμένο σκεύασμα γιατί είναι ορμονικά ελαφρύ.
Αν τα συμπτώματα επιμείνουν, θα ενημερώσεις το γιατρό σου.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!