default_mobilelogo
  Τρίτη, 08 Ιανουαρίου 2019
  1 Απαντήσεις
  745 διαβάστηκε
Γεια σας...συγχαρητήρια για τη σελίδα σας..
Εγω παιρνω αντισυλληπτικά(yasminelle) εδω και 6 μήνες
Τα παίρνω παντα στην ωρα τους χωρις να ξεχάσω κάποιο..
Αυτό το μήνα ενώ μου ήρθε περιοδος το πρήξιμο στο στήθος συνεχίστηκε
Από περιέργεια εκανα ενα τεστ κυήσεως αλλα μου βγήκε αρνητικό...ειναι φυσιολογικο σύμπτωμα το να έχω πρησμένο στήθος ενώ παιρνω αντισυλληπτικά?
Διότι νομιζα πως όλα τα συμπτώματα στο 2μηνο σταματανε
Περίπου πριν από 5 χρόνια
·
#47346
Αγαπητή φίλη.
Συμβαίνει κάποιες φορές γιατί πρόκειται για ορμονικό σκεύασμα που επηρεάζει και την τάση στους μαστούς, ίσως σε συνδυασμό και με κούραση, κρύο ή στρεσογόνες καταστάσεις.
Καμία ανησυχία λοιπόν.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!