default_mobilelogo
  Δευτέρα, 24 Δεκεμβρίου 2018
  1 Απαντήσεις
  788 διαβάστηκε
Καλησπέρα και καλές γιορτές!

Έχω 2 ερωτήσεις:

Είμαι 20 ετών, παίρνω για περίπου 9 μήνες αντισυλληπτικά και τα σταματάω για 2 μήνες επειδή δεν θα είμαι κοντά με τον σύντροφό μου.

1) Περιμένω περίοδο και δεν έχει έρθει ακόμα (είχα επαφή χωρίς προφύλαξη), κανονικά έπρεπε πριν 2 ημέρες να έχει έρθει. Μπορεί να διαταραχθεί ο κύκλος λόγω της διακοπής αντισυλληπτικών;

2)Έπαιρνα τα labous, είναι εντάξει να αλλάξω σε yasminelle;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Περίπου πριν από 5 χρόνια
·
#47225
Αγαπητή Φίλη!
Ναι, μπορεί καμία φορά να συμβεί αυτό. (να επηρεαστεί για λίγο ο κύκλος)
Από την 'άλλη , μία και κατάλαβα, ότι είχες σχέσ μετά δηλ. την διακοπή του αντισυλληπτικού ,
ας γίνει και ένα τεστ κυήσεως..
Μετά μπορείς βέβαια, στον άλλο κύκλο ν΄αλλάξεις το χάπι.(Δεν ξέρω βέβαια γιατί το θέλεις αυτό).
Φ ιλικά
Π.Ζ:)

Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!