default_mobilelogo
  Πέμπτη, 10 Σεπτεμβρίου 2020
  1 Απαντήσεις
  770 διαβάστηκε
Καλησπέρα σας παιρνω τα Yasmin εδω και 7 μηνες και στην δεύτερη εβδομαδα του σκευασματος εχω αιμορραγία σαν περίοδο η οποία ελαττώνεται την τελευταία βδομαδα του κουτιού σταματάει 2 μερες πριν τελειώσω το κουτί και μεχρι να αρχισει η περίοδος μου. Τα χαπια αυτα τα επαιρνα παλιότερα και δεν ειχα τέτοιου ειδους παρενέργεια. Έχω πολυκιστικες ωοθήκες και δεν θα ηθελα να σταματησω τα αντισυλληπτικά γιατι με βοηθουν πολυ στην ρύθμιση της περιοδου και των πονων που εχω οταν είμαι στις μέρες μου. Σε τι θα μπορούσε να ωφελείται και τι θα μπορώ να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα; Με ποια μπορω να τα αντικαταστήσω. Να προσθέσω οτι δεν υπάρχει καποιο παθολογικο αιτιο εχω κανει τις εξετάσεις που μου συνέστησε η γιατρός που επισκέφτηκα.
Περίπου πριν από 3 χρόνια
·
#52025
Αγαπητή φίλη.
Τα διακόπτεις μόλις τελειώσει η συσκευασία. κάνεις ένα κολπικό υπερηχογράφημα μετά την περίοδο και αλλάζεις σκεύασμα, εφόσον δεν υπάρχουν παθολογικά ευρήματα στον υπέρηχο.
Θα σε ενημερώσει η γιατρός σου από κοντά.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!