default_mobilelogo
  Πέμπτη, 06 Απριλίου 2023
  1 Απαντήσεις
  174 διαβάστηκε
Καλησπέρα γιατρέ,
Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θεματακι που έχω.
Αρχικά να πω ότι παίρνω αντισυλληπτικά χάπια yasmin εδώ και ένα χρόνο.
Εδώ και 4 μέρες έχω καθημερινα επαφή με το αγόρι μου πρωί και βράδυ με προφυλαξεις.
Χθες το βράδυ αφού ολοκληρώσαμε είδα στο προφυλακτικό εξωτερικά λίγο αίμα, και αφού πήγα να πλύνω την περιοχή είδα μαζί με τις εκκρίσεις μου λίγο αίμα κ πάλι.
Σήμερα το πρωί χωρίς να έχουμε άλλη επαφή είχα πάλι λιγο αίμα στις εκκρίσεις μου.
Να σημειώσω ότι τον τελευταίο καιρό ξεκίνησα την σεξουαλική μου ζωή και όταν γίνεται διείσδυση πιο βαθιά νιώθω λίγο πόνο και τσούξιμο.
Που νομίζετε ότι οφείλεται αυτό το αίμα γιατί έχω ανησυχήσει λιγάκι( μόλις μπήκα στην 3η βδομάδα των αντισυλληπτικών).

Ευχαριστώ πολύ εκ των
Περίπου πριν από 1 χρόνο
·
#57474
Αγαπητή φίλη.
Προφανώς το αίμα είναι από την επαφή αλλά δε βλέπω λόγο ανησυχίας.
Θα υποχωρήσει μόνο του με τον καιρό.
Συνεχίζεις τα χάπια κανονικά.
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!