default_mobilelogo
  Πέμπτη, 04 Μαϊος 2023
  1 Απαντήσεις
  141 διαβάστηκε
Καλησπέρα γιατρέ,

Παίρνω αντισυλληπτικά yasmin εδώ και 1,5 χρόνο σχεδόν, μπηκα στην 3η βδομάδα ληψης τους και έχω αίμα χωρίς να είναι μέρες μου να αδιαθετησω, αλλα έχω πόνους σαν αυτούς τις περιοδου. Το αίμα ξεκίνησε ροζ και έχει γίνει κόκκινο σιγά σιγά, δεν είναι όμως σε ποσοτητα περιόδου. Να πω πως έχω κύστες στις ωοθήκες. Το ίδιο μου συνεβει και τον προηγούμενο μήνα.
Τεστ Παπ φυσιολογικό.
Υ.Σ παίρνω και σουλφασαλαζινη
Σε τι μπορεί να οφείλεται;
Περίπου πριν από 1 χρόνο
·
#57604
Αγαπητή φίλη.
Μπορεί να είναι παρενέργεια από τα χάπια.
Συζήτησε με το γιατρό σου την πιθανότητα διακοπής τους για 2-3 μήνες.
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!