default_mobilelogo
  Τετάρτη, 23 Μαρτίου 2016
  1 Απαντήσεις
  1.4K διαβάστηκε
Καλησπερα, επαιρνα τα yasminelle για περιπου 5 χρόνισ λόγω πολυκυστικών ωοθηκων. Τον προηγούμενο μηνα και μετα την εξετασή μου απο τον γιατρό ο οποίος με βλέπει αποφασίσαμε να τα κόψουμε. Πριν την λήψη των χαπιών ο κύκλος μου ήταν σταθερός ανά 35 μέρες. Μετά την διακοπή αδιαθέτησα μετα απο 40 μέρες αλλα δεν με ανησύχησε διότι το θεώρησα λογικό να έχει αναστατωθεί ο κυκλος μου, έχω όμως αιμοραγία εδώ και 14 μέρες και πέρα απο τις 3 πρώτες μερες οπου το αιμα ηταν σαν πλάσμα (συμπηκνωμένο και πολυ σκούρο) ολες τις υπολοιπες μερες έχω ανοιχτο αιμα με φυσιολογικη ροη. Ειναι κατι φυσιολογικο; ο γιατρος μου βρισκεται σε ταξίδι και δεν ξερώ αν θα επρεπε να παω να με δει κάποιος άλλος γιατρος.  Που μπορει να οφειλεται η συνεχομενη αιμοραγια; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων για τον χρονο σας
Περίπου πριν από 8 χρόνια
·
#40646
Αγαπητή φίλη. Αν είναι αρκετή η ποσότητα, καθημερινά, θα πρέπει να γίνει ένα υπερηχογράφημα, έστω σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο που να έχει γυναικολογική κλινική. Αν η ροή μειώνεται, μπορείς να περιμένεις το γιατρό σου για οδηγίες. Επίσης, να αποκλείσεις την πιθανότητα εγκυμοσύνης. Φιλικά Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!