default_mobilelogo
  Κυριακή, 07 Σεπτεμβρίου 2014
  1 Απαντήσεις
  1.2K διαβάστηκε
Καλησπέρα, στις 23 Αυγούστου αδιαθέτησα οπότε και έλαβα το πρώτο αντισυλληπτικό χάπι μετά απο προτροπή του γυναικολόγου μου. Έκτοτε η ροή του αιματός μου αν και μικρή αλλά σταθερή μετά τις πρώτες 3 μέρες δεν σταμάτησε. Πρίν 3 μέρες(6/09) σταμάτησα με δική μου πρωτοβουλία τα αντισυλληπτικά χάπια καθώς είχα κουραστεί απο την ''ατελείωτη'' περίοδο. Ωστόσο ακόμα δεν παρατήρησα καμία αλλαγή. Η ροή συνεχίζεται κανονικά. Μπορείτε να μου πείτε σας παρακαλώ ποτε θα σταματησει επιτέλους η περίοδος μου? Είναι κουραστικό και επηρεάζει αρνητικά την διάθεση μου αλλά και την ποιότητα ζωής μου. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση σας!!
Περίπου πριν από 9 χρόνια
·
#35498
Αγαπητή φίλη. Αν και κατανοώ τον εκνευρισμό σου, είναι σύνηθες φαινόμενο να υπάρχει το λεγόμενο spotting κατά τον πρώτο μήνα λήψης του αντισυλληπτικού, μέχρι να το συνηθίσει ο οργανισμός. Σε κάθε περίπτωση, επειδή το σταμάτησες απότομα, ξεκίνησε μία νέα περίοδος. Υπομονή και θα αποκατασταθεί. Ενημέρωσε πάντως και το γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.


Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!