default_mobilelogo
  Κυριακή, 08 Ιουνίου 2014
  1 Απαντήσεις
  1.4K διαβάστηκε
Γεια σας! Είμαι 20 χρονών και πριν 12 μέρες περίπου είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου.. Μετά από μια ώρα περίπου πήρα το χάπι της επόμενης μέρας. Δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες μου και η περίοδος μου ήρθε χωρίς καθυστέρηση πριν από 7 ημέρες, παρότι διάβασα ότι το χάπι μπορεί να προκαλέσει διαταραχή του κύκλου. Είμαι πολύ αγχώδης τύπος και έκανα και ένα τεστ εγκυμοσύνης πριν δύο μέρες για να είμαι 100% σίγουρη, φυσικά βγήκε αρνητικό αλλά παρόλα αυτά ακόμη φοβάμαι. Υπάρχει περίπτωση με το χάπι, την περίοδο και το αρνητικό τεστ να υπάρξει πιθανότητα εγκυμοσύνης? Το ξέρω ότι μάλλον δεν θα έπρεπε καν να ρωτάω αλλά με τόσα που έχω ακούσει δεν μπορώ να βγάλω από το μυαλό μου την πιθανότητα αυτή. Επιπλέον, έχω παρατηρήσει ότι βγάζω (ασυνήθηστα για μένα) κιτρινωπά υγρά μετά την περίοδο μου. Σκέφτομαι μήπως κάποιο κομμάτι του προφυλακτικού είναι ακόμη μέσα και βγαίνει σε δόσεις! Υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο?
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Περίπου πριν από 9 χρόνια
·
#34760
Αγαπητή φίλη. Τίποτε περίεργο δεν συμβαίνει και ανησυχείς άδικα. Φιλικά Π.Κ.


Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!