default_mobilelogo
  Τρίτη, 20 Μαϊος 2014
  1 Απαντήσεις
  1.4K διαβάστηκε
Καλησπερα, μετα απο 3 μηνες, αποφασισα να σταματησω τα αντισυλληπτικα (Yasmin) αφου ειχα παρει ηδη 3 χαπια (στις 14-15-16 Μαιου) σημερα - πριν μια ωρα περιπου, μου ηρθε αιμα. Η τελευταια περιοδος, μου ηρθε στις 10 Μαιου με 14. (Επισης ειμαι στις γονιμες μερες). Μου ηρθε ξανα αιμα γιατι σταματησα τα χαπια (ενω πηρα μονο 3)? Ειναι περιοδος ξανα ή απλα λιγο αιμα? Αλλαξε ο κυκλος μου? Πρεπει να προσεχω παραπανω για τυχον ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη? (συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, αλλα εχω αγχωθει αρκετα)!   Ευχαριστω εκ των προτερων!!  :)  

Περίπου πριν από 9 χρόνια
·
#34584
Το αίμα ήρθε λόγω απότομης διακοπής των χαπιών. Θα προσέχεις για το επόμενο διάστημα και θα χρησιμοποιείς προφυλακτικό στις επαφές σου. Φιλικά Π.Κ.


Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!