default_mobilelogo
  Τρίτη, 26 Νοεμβρίου 2013
  1 Απαντήσεις
  2K διαβάστηκε
Γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ και λέω να πω την ανησυχία μου, και ζητώ συγγνώμη αν έχει δημιουργηθεί παρόμοιο θέμα.
Πριν 1 μήνα που είχα περίοδο μου κράτησε 2 εβδομαδες και συνεχιζε, πηγε σε γυναικολογο εκανα εξετασεις και ητανε απο τις ορμονες επαιρνα αντισυλληπτικα Yasmin 2 κουτια. Η γιατρος μου ειπε να παιρνω στην αρχη 1 χαπι ανα 8 ωρο για 3 μερες ωσπου να σταματησει το αιμα. Ετσι και εκανα και σταματησε γιατι 3 βδομαδες σχεδον ειχα περιοδο. Τωρα μου ηρθε η περιοδος στις 18/11 και ακομα δεν εχει σταματησει και αρχιζω και ανησυχω. Μηπως ειναι αντιδραση απο τα χαπια; Οταν εκανα την διακοπη 7 ημερων δεν ειχα περιοδο, μου ηρθε τωρα προς το τελος που παιρνω τα χαπια. Αρχιζω να σκεφτομαι οτι εχω το χειροτερο, ποτε μου δεν μ εχει τυχει να ειμαι ετσι.
Περίπου πριν από 10 χρόνια
·
#32391
Αγαπητή Φίλη! Δεν αναφερεις πσοσο ετων εισαι,, Εινα ησμανιτκο για καποιοες αποφασεις του γιατρού. Αν η περιοδος από τις 18.11. δεν σταματά, παρ΄ ολο που εσυ ξαναρχισες το χαπι, θα πρέπει να ξαναμιλησεις με την γιατρό σου.. Ισως πρέπει να σε ξαναδει.. Φιλικά Π.Ζ

Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!