default_mobilelogo
  Τρίτη, 08 Νοεμβρίου 2011
  2 Απαντήσεις
  1.8K διαβάστηκε
Γεια σας,
πριν δύο μήνες έκλεισα τα 35 και στις 2 τελευταίες περιόδους παρατήρησα ότι ο χρόνος της περιόδου μου ελλατώθηκε. Συνήθως διαρκούσε 5-6 μέρες και τώρα διήρκησε 3-4. Επίσης, την τελευταία φορά ξεκίνησε 5 μέρες νωρίτερα. Δεν ξέρω αν τα φάρμακα που πήρα για το συνάχι (amoxil-panadol flu) προκάλεσαν αυτήν την παρενέργεια. Θα πρέπει να ανησυχώ για σημάδια πρόωρης εμμηνόπαυσης? Η περίοδός μου ήταν πάντοτε καλή και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ σοβαρά γυναικολογικά προβλήματα.
Ευχαριστώ
Περίπου πριν από 12 χρόνια
·
#22009
Αγαπητή φίλη.
Μην ανησυχείς.
Ο οργανισμός θα αποκαταστήσει τη διαταραχή αυτήν στον κύκλο σου.
Ασφαλώς και δε μιλάμε για κλιμακτήριο-εμμηνόπαυση, στα 35.
Φιλικά
Π.Κ.

Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

Περίπου πριν από 12 χρόνια
·
#22010
Ευχαριστώ γιατρέ.
Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!