default_mobilelogo
  Σάββατο, 03 Σεπτεμβρίου 2011
  1 Απαντήσεις
  1.6K διαβάστηκε
Καλησπέρα σας, εδω και 3 μήνες παίρνω τα Qlaira λόγω πολυκυστικών ωοθηκών που μου προκαλούσαν ανωμαλίες στον κύκλο (αραιή εμφάνηση περιόδων ο κύκλος μου ήταν 35-40μερες). Κατά την διάρκεια του 2ου και 3ου πακετου είχα πολύ ακανόνιστο κύκλο παλι, αλλα αυτή τη φορα είχα πολύ συχνή εμφάνιση περιοδων δηλαδή αυτό το μήνα αδιαθέτησα 2 φορες κ ενδιαμεσα απο αυτές τις δυο φορές είχα καφέ υγρα.  Ο γιατρός μου έχει συστήσει να τα παίρνω για ένα εξάμηνο αλλά έχω αγχωθεί λίγο με τον κύκλο μου αυτο τη μηνα και θα ήθελα να ρωτήσω κ την δική σας γνώμη για το αν θα πρέπει να τα συνεχίσω!
Ευχαριστώ!
 
Περίπου πριν από 12 χρόνια
·
#20714
Αγαπητή  Φίλη!
Εχω την άποψη,  ότι  πιθανον  πρέπει να το αλλάξεις...Λεω  ΄΄πιθανον,, επειδη  υπάρχει η απειροελάχιστη πιθανότητα να φταίει κάτι  άλλο.. Πρόκειται   για   σκεύασμα,  που απλά  ΄΄δεν  σου έκατσε΄΄... Συμβαίνει  πολυ συχνά σε σκευασματα,  που  η  περιεκτικοτητα τους  σε  συστατικά  δεν  ειναι  σε ολα  τα χαπια  ιδια,,,Διαφημιζοντια  σαν  πιο ''ελαφρά΄΄,  αλλα   καμία φορα κανουν  αυτά τα  προβληματα ,,   Ο γιατρός θα σου συστησει  καποιο άλλο,   που θα σου ΄΄πάει΄΄ καλλιτερα...
Φιλικά
Π.Ζ.

Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!