default_mobilelogo
      Σάββατο, 25 Ιουνίου 2022
      2 Απαντήσεις
      163 διαβάστηκε
    Γειά σας γιατρέ! Εχω σπω με συμπτώματα άκμη και τριχοφυια και σταθερό κυκλο 29 μερών. Λάμβανα αντίσυλληπτικα για 1,5 χρόνο αλλα τα δίεκοψα πριν 6 μηνες γιατί λαμβάνω ισοτρετινοινη. Παρατήρησα οτι εχει εμφανιστεί τριχοφυια αναμεσα στο στήθος αλλα και γενικότερα χνούδι πάνω στο στήθος. Είναι ανησυχητικό να επικοινωνήσω με το γιατρό η να περιμένω να ολοκληρωθεί η θεραπεία με τηνν ισοτρετινοινη σε 2 μηνες?
    Περίπου πριν από 1 μήνα
    Αγαπητή φίλη.
    Αν και δε μπορείς να συνδυάσεις αντιανδρογόνα με τα χάπια που παίρνεις, το σωστό είναι να ενημερώσεις το γιατρό σου ή να χρησιμοποιήσεις κάποια αποτριχωτική μέθοδο.
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Περίπου πριν από 1 μήνα
    Σας ευχαριστώ πολυ! Το πρόβλημα δηλαδή είναι μονο αισθητικό η μπορεί να δημιουργήσει και κατι αλλο?
    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!