default_mobilelogo
      Πέμπτη, 29 Δεκεμβρίου 2011
      1 Απαντήσεις
      9.2K διαβάστηκε
    Πριν από περίπου 2 μήνες ο γυναικολόγος μου διέγνωσε κονδυλώματα στην είσοδο του κόλπου. Ακολούθησα θεραπεία με κρέμα WARTEC. Μέχρι στιγμής εχω βάλει 3 φορές.(μια πριν την περίοδο μου και δυο μετά). Στην επόμενη εξετασή μου, μου είπε να βάλω άλλες 2 φορές γιατί κάτι έχει απομείνει ελαφρώς. δεν ήταν σιγουρος.(Αυτήν την θεραπεία θα την ξεκινησω τις επόμενες μέρες.)
    Μετά το τέλος της θεραπείας παρατήρησα οτι ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι στο εσωτερικό (οχι κονδυλωμα) έχει χαλαρώσει και τείνει να φύγει. Αυτό πρεπει να το αναφέρω στο γυναικολόγο μου η δεν είναι σημαντικό?Η κρέμα αυτη φέρει και απώλεια ιστού?κ αν ναι, αυτη η απώλεια τι επιπτώσεις θα φερει στην υγεία μου;
    Γνωρίζω ότι το θέμα χρήζει εξέτασης απλά μένω εκτός Αθηνών και λόγω της ανηχυχίας μου κατέληξα στον internet.Eυχαριστώ.
     
     
    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    Αγαπητή  Φίλη!
    Ειναι μία  ΄΄κρυφή΄΄  και ανομολόγητη αλήθεια, ΄οτι  αν  η  θεραπεια  με  Wartec  και   παρομοια σκευασματα,  δεν δημιουργήσει  κατά καποιο τροπο ενα..'΄΄εγκαυμα  ΄΄  στην περιοχή,  ''δουλεια΄΄ δεν γινεται...
    Επομένως  αυτό  που περιγραφεις  πρεπει να ειναι  αποτελεσμα  της  θεραπειας,  που για την  ωρα , προσωρινα  θα διεκοπτα.. Μετά τις γιορτες,  που  η  κατάσταση  θα εχει  αποκατασταθει, , μιλας ακομη μια φορά  με τον γιατρό σου, αν  θα  την συνεχισεις  ή  όχι..
    Φιλικά
    Π.Ζ.

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!