default_mobilelogo
      Πέμπτη, 29 Σεπτεμβρίου 2022
      1 Απαντήσεις
      146 διαβάστηκε
    Καλησπέρα σας ! Με την κοπέλα μου είχαμε ένα ατύχημα κατά τη διάρκεια της επαφής στις 9/8. Βγήκε το προφυλακτικό και το καταλάβαμε 3-4 λεπτά αργότερα. Φυσικά δεν είχαμε εκσπερμάτιση αλλά μπορεί να υπήρχαν προσπερματικά και για το λόγο αυτό μετά από 8 ώρες από το ατύχημα πήραμε το postinor χάπι. Κυρίως γιατί η κοπέλα μου ήταν στις γόνιμες μέρες. 6-7 μέρες 14/8 μετά τη λήψη του χαπιού είχε λίγο αίμα το οποίο διήρκησε για 2-3 μέρες και η κανονική περίοδος της ήρθε με 5 μέρες καθυστέρηση από την αναμενόμενη ημερομηνία και κράτησε 4 μέρες περίπου. Ως εδώ δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς θεωρούμε ότι ήταν όλα συμπτώματα του χαπιού. Επίσης κάναμε τεστ και τις μέρες της καθυστέρησης και μερικές μέρες μετά την περίοδο επίσης καθώς μια εγκυμοσύνη δεν είναι κάτι που θέλουμε αυτή την στιγμή. Πριν από 4 μέρες 25/9 έπρεπε να της έρθει περίοδος κανονικά, άλλη επαφή δεν είχαμε καθώς είμαστε εξαποστασεως . Οπότε προσπαθούμε να καταλάβουμε αν η καθυστέρηση οφείλεται στο χάπι που πήρε στις 9/8 και αν επηρέασε τον κύκλο της για πάνω από μια περίοδο. ευχαριστώ πολύ
    Να σημειωθεί ότι η ηλικία της είναι 25 και δεν παίρνει φάρμακα για κάτι.
    Περίπου πριν από 2 μήνες
    Αγαπητέ φίλε.
    Το χάπι δε μπορεί να επηρεάσει ένα δεύτερο κύκλο περιόδου.
    Προφανώς, υπάρχει ψυχολογικός λόγος που καθυστερεί την περίοδο.
    Αν συνεχιστεί, να προγραμματίσει ένα υπερηχογράφημα.
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!