default_mobilelogo
      Σάββατο, 24 Ιουλίου 2021
      1 Απαντήσεις
      150 διαβάστηκε
    Καλησπέρα σας!

    Εδώ και ενάμιση χρόνο παίρνω τα αντισυλληπτικά labous.
    Μέχρι τον τελευταίο μου κύκλο δεν είχα αργήσει ποτέ να πάρω ούτε ένα χάπι, ωστόσο στον τελευταίο κύκλο άργησα να πάρω το τελευταίο μου χάπι κατά 13 ώρες.
    Μετά έκανα την κλασσική διακοπή των 5 ημερών που μου είχε συστήσει ο γιατρός μου όταν ξεκίνησα τα χάπια.
    Ξεκίνησα το νέο μου πακέτο και μετά από 7 μέρες συνεχόμενης λήψης των αντισυλληπτικών χαπιών μου, είχα ερωτική επαφή με τον σύντροφο μου χωρίς κάποιο έξτρα μέσο αντισύλληψης (είχα πάρει δηλαδή 7 δισκία και πριν το 8ο έγινε η επαφή).
    Από την επαφή αυτή έχουν περάσει 3 ημέρες και σήμερα βλέπω όλα τα σημάδια της ωορηξίας που είχα πριν ξεκινήσω τα χάπια, πριν ενάμιση χρόνο δηλαδή, λευκά υγρά και κράμπες στην κοιλιά.
    Θα έπρεπε να αγχωθώ για κάποια ενδεχόμενη εγκυμοσύνη; Τι μου προτείνετε να κάνω;

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.
    Περίπου πριν από 1 μήνα
    Αγαπητή φίλη.
    Εφόσον ήρθε κανονικά περίοδος τις ημέρες της διακοπής των χαπιών, είσαι καλυμμένη αντισυλληπτικά αφού ξεκίνησες νέα συσκευασία.
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!