default_mobilelogo
      Πέμπτη, 29 Απριλίου 2021
      1 Απαντήσεις
      122 διαβάστηκε
    Καλησπέρα σας γιατρέ σας στέλνω ένα απελπισμενο μήνυμα καθώς τελευταια ταλαιπωρήθηκα αρκετά από ουρολοίμωξη από Πρωτέα. Ο γιατρός μου έγραψε norocin για 7 ημέρες. Την Πέμπτη μέρα χρήσης ενώ όλα πήγαιναν καλά με έπιασε ένας έντονος πόνος στον Αχίλλειο τένοντα. Δεν δικαιολογείται από κάτι άλλο. Ο γιατρός λέει είναι από αυτό και να κόψω αμέσως. Μετά από λίγες μέρες οντως σταμάτησε ο τένοντας αλλά τώρα πονάνε τα γόνατα μου. Έχω αρχίσει και φοβάμαι. Διάβαζω για ιστορίες με άτομα που λένε ότι είναι δηλητήριο και ότι κατέστρεψαν αυτα τα χάπια της ζωή τους. Όπως καταλαβαίνετε είμαι σε πανικό. Κλαίω όλη μέρα και φοβάμαι ότι σταδιακά θα πάθω κι εγώ αυτά που έπαθαν οι άλλοι που είδα στα διάφορα forums. Τα συμπτώματα της ουρολοίμωξης δεν επανήλθαν πάλι καλά. Μήπως έκανα κακο που τα έκοψα την Πέμπτη μέρα; Επίσης, οι πόνοι θα σταματήσουν η κινδυνεύω από κάτι πιο μόνιμο; γενικά αυτό το φάρμακο θεωρείται ασφαλές; Το δίνετε σε πολλούς; Δεν ξέρω τι να κάνω.
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Αγαπητή φίλη,
    Καλά έκανε ο γιατρός σου. Μερικές φορές, οι κινολόνες μπορούν να προκαλέσουν τέτοια προβλήματα. Κάποιες φορές χρειάζονται. Δε θα πάθεις όμως κάτι, αφού ο γιατρός σου αναγνώρισε έγκαιρα την πιθανότητα παρενέργειας. Είσαι σε καλά χέρια.

    Καλό Πάσχα!
    Κ.Χ.

    Δρ.Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου, Μαιευτήρας - Χειρουργός Γυναικολόγος. Ιατρείο: Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, Θεσσαλονίκη. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2310- 227981 (ΔΕ, ΤΕΤ, ΠΕΜ 17.00-21.00 & ΤΡ, ΠΑΡ 10.00-14.00) email: [email protected]

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!