default_mobilelogo
    Νέο

    laurina

      Τρίτη, 03 Ιουλίου 2012
      5 Απαντήσεις
      1.3K διαβάστηκε
    Καλησπέρα. Είμαι 27 ετών. Μετά από τη λήψη κάποιων μηνών yasminelle, στα οποία δεν ανταποκρίθηκε καλά ο οργανισμός μου και αδιαθετούσα πριν την εβδομάδα διακοπής, ξεκίνησα με την προτροπή της γιατρού μου τα Laurina. Είμαι στον τρίτο μήνα και απ ότι βλέπω τα πράγματα έστρωσαν. Τον πρώτο μήνα αδιαθέτησα 2 μέρες πριν την εβδομάδα διακοπής, τον δεύτερο την πρώτη μέρα διακοπής και τώρα τον τρίτο μήνα την τρίτη μέρα. Ελπίζω να στρώσει από δω και πέρα. Πριν τα αντισυλληπτικά, είχα περίοδο με μικρή διάρκεια(1-2 μέρες κανονική ροή και 2-3 τελειώματα) και μικρή ροή. Έχω κάνει γυναικολογικές εξετάσεις, ορμονικές και όλα ήταν καλά. Τώρα με τα αντισυλληπτικά μου είχε πει και η γιατρός ότι μπορεί να μειωθεί, αλλά δεν είναι ανησυχητικό. Το θέμα είναι ότι μειώθηκε η ροή αλλά κρατάει 6-7 μέρες...αλλά όλες με μικρή ροή. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό? 
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Οχι,  δεν  βλεπω προβλημα!
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας. Τώρα που αδιαθέτησα πάλι, κανονικά την τρίτη μέρα διακοπής,  είχα λίγο καφέ αίμα την πρώτη μέρα (εχτές δηλαδή), κάποιες φορές αρκετά πηκτό...και σήμερα που είναι κοκκινοκαφέ...είναι λίγο. Κανονικά χρειάζομαι μία σερβιέτα την ημέρα και άμα...αλλά για λόγους υγιεινής αλλάζω. Ανησυχώ μήπως το τόσο λίγο δεν είναι καλό...Είναι φυσιολογικό δηλαδή και οφείλεται στα χάπια? Ξέρω ότι οι κοπέλες που έχουν πολλές μέρες με τα αντισυλληπτικά μειώνεται και δεν πειράζει, μήπως εγώ που είχα ήδη λίγο δεν κάνει να παίρνω?
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Aγαπητή Φίλη!
    Ειναι βεβαιο,  ότι  η  περιοδος  σου  δεν   θα... κοπεί, επειδή παιρνεις το χάπι.!.. Με το αντισυλολητικό η περιοδος ειναι  -  οπως το 'έπαθες  -   μικρότερης εντασης...Δεν υπαρχει λογος διακοπής του  χαπιου..
    Αν  ωστόσο η  μικρη ενταση της περιοδου σε ενοχλεί  ψυχολογικά,  μιλησε με τον γιατρό σου, να σου δώσει  ενα  άλλο,  με διαφορετική  ΄συνθεση,  που ισως  θα φέρνει  πιο ΄΄εντυπωσιακή΄΄  περιοδο.
    Φιλικά
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Αν είναι λόγω των χαπιών και φυσιολογικό δεν με πειράζει...! Απλά...δεν ήταν μόνο λίγη η ποσότητα...ήταν και περίεργη. Καφέ αίμα πηκτό, κομμάτια. Αλλά θα συνεχίσω για να δω και τον άλλο μήνα! Σας ευχαριστώ πολύ...!!! :)
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!