default_mobilelogo
    1. Faidra2
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου 2013
    Καλησπέρα σας, πριν από δύο μήνες λόγω επανειλημένης καθυστέρησης περιόδου, έκανα εξετάσεις
    και διαγνώστηκα με αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης και λίγες πολυκυστικές ωοθήκες. Είχα αυτό το πρόβλημα και πριν από 3 χρόνια και είχα χρησιμοποιήσει το Gynofen,  χωρίς ιδιαίτερες παρενέργειες (μόνο φούσκωμα σε κοιλία και στήθος). Πριν από δυο μήνες λοιπόν, ο γυναικολόγος που ξανασυνέστησε Gynofen, αυτή την φόρα όμως μου προκάλεσε έντονους πονοκεφάλους και αύξηση πίεσης , καθώς και συνεχή καφέ εκκρίματα. Η έμμηνος ρύση μου έχει τελειώσει εδώ και δυο βδόμαδες όμως συνεχώς έχω έκκριση σκούρας καφέ βλέννης. Τι μπορεί να το προκάλεσε αυτο? και τι μπορώ να κάνω για να σταματήσει? Δυστύχως δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τον γυναικολόγο μου λόγω απεργιών, θα το εκτιμούσα πολύ αν με βοηθούσατε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
    Αγαπητπη  Φίλη! Αν το   συγκεκριμενο χαπι σου  προξενει τοσα προβληματα, ειναι  σκόπιμο να μην το ξαναπαρεις..Θα μιλήσεις εν καιρώ με τον γιατρό σου γι αυτό.. Η  παρατεινομενη περιοδος  οφείλεται  πολύ πιθανώς σε ορμονικους  λογους, ισως  ομως και σε άλλους  λόγους,  που δεν  ειναι σκοπμο να τους απαριθμήσουμε τωρα εδω.. ..  Δεν ειναι ευκολο  απ΄εδώ  να πω περι τινος   προκειται, χωρις εξεταση.   Επειδη  λοιπον  πολυ πιθανως η αιτία δεν ειναι  σοβαρή, ας περιμενεις  να  σε  δει  ο γιατρός  σου  ΄΄από  κοντά΄΄.. Κατά τα  άλλα:  Μια φιλική  υποδειξη, σαν  μεγαλ'ύτερος  που είμαι..:  Επειδή στην  σελιδα μας κάνουν ΄΄ κλικ΄΄ κατά  μεσον ορο 130.000 (ναι,  εκατον τριάντα  χιλιάδες!)  επισκέπτριες κι επικέπτες  κάθε μήνα,  θέλω να  επισημάνω  ότι  ισως δεν είναι σκόπιμο  για  σενα   την ιδια -  εμείς δημοσιεύουμε ευχαριστως  τοσο ωραίες φωτογραφίες  -  να μπαίνει η φωτογραφια  σου  στην ερωτηση,  μια και το ιατρικό απόρρητο με αυτό τον τροπο καταργείται.. Φιλικά Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. περισσότερο από 1 μήνα πριν
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1
    Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
    Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σας γιατρέ, απλά να σας ενημερώσω ότι ορμονολογικά είμαι πλήρως καλά επειδή μαζί με τις εξετάσεις τεστοστερόνης έκανα και εξετάσεις οιστρογόνων καθώς και θυροειδούς και όλα ήταν απόλυτα φυσιολογικά. Το μόνο ορμονολογικό μου πρόβλημα δλδ είναι η ελάχιστα αυξημένη τεστοστερόνη στο αίμα. Επίσης το τεστ παπ μου είναι πάντα φυσιολογικό και δεν έχω κάποιο μικρόβιο ή αφροδίσιο νόσημα. Θα περιμένω για να μπορέσω να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου, αλλά αν συνεχίσουν πιστεύτε ότι πρέπει να πάω σε κάποιο εφημερεύον νοσοκομείο? Δεν μου προκαλούν κάποιο πόνο ή τσούξιμο τα εκκρίματα, απλά με ανησυχούν.
    Υ.Γ. Θα προσπαθήσω να αλλάξω την φωτογραφία απλά επειδή συνδέθηκα απευθείας μέσω φβ το σαιτ μου την καταχωρησε αυτόματα 
    1. περισσότερο από 1 μήνα πριν
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 2
    Δρ.Παρμενίων Ζησόπουλος
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
    Οπως  προείπα,  κατα την εκτιμηση  μου  δεν  περιμενω  να εχεις κατι  σοβαρό..Μπορείς  να περιμενεις  και να σε δει  ο  ΄΄δικός σου΄΄..Πιστευω  ότι ειναι καλλιτερα,, Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.
    1. περισσότερο από 1 μήνα πριν
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 3


    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!