default_mobilelogo
      Τρίτη, 11 Ιανουαρίου 2022
      1 Απαντήσεις
      182 διαβάστηκε
    Καλησπέρα, ήθελα να ρωτησω το εξής
    Πήρα το plan B, μιας και είχα καθυστερήσει να λάβω τα αντισυλληπτικά δισκία μου κάποιες φορές σε αυτόν τον κύκλο (labous). Μετά από μια ώρα έλαβα κανονικά το επόμενο μου δισκίο.
    Ήθελα να ρωτησω, συνεχίζω τα αντισυλληπτικά ώσπου να τελειώσουν, σωστά; Υπάρχει περίπτωση να δω παρενέργειες, ας πούμε καθυστέρηση, μόλις τελειώσω τα δισκία και περιμένω την περίοδο μου;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Περίπου πριν από 8 μήνες
    Συνέχισε κανονικά τα χάπια. Καλό είναι όμως να μιλάς με το γυναικολόγο σου σε τέτοιες περιπτώσεις, προτού αυτοσχεδιάσεις.

    Φιλικά,
    Κ.Χ.

    Δρ.Κωνσταντίνος Χατζηγεωργίου, Μαιευτήρας - Χειρουργός Γυναικολόγος. Ιατρείο: Χρυσοστόμου Σμύρνης 8, Θεσσαλονίκη. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2310- 227981 (ΔΕ, ΤΕΤ, ΠΕΜ 17.00-21.00 & ΤΡ, ΠΑΡ 10.00-14.00) email: chatzkon@hotmail.com

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!