default_mobilelogo
    Νέο

    cyclar

      Τετάρτη, 01 Φεβρουαρίου 2012
      6 Απαντήσεις
      2.2K διαβάστηκε
    Καλησπερα!Επειδη παρουσιαζω προβληματα με την περιοδο μου ο γιατρος μου εγραψε τα cyclar!
    Μου ειπε να τα ξεκινησω σε 'νεκρο' χρονο..δηλ να μη περιμενω να αδιαθετησω(μιας και εχω μηνες να αδιαθετησω)
    Μου ειπε πως θα παρω τα χαπια για 21 μερες!Εγω ομως εχω μπερδευτει...τα παιρνω 21 μερες και τα ξαναρχιζω ποτε? την 1 μερα περιοδου μου? η αφηνω 7 μερες κενο και τα ξαναπαιρνω την 8 μερα?ευχαριστω πολυ!
    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    γιατρε ειμαι στο 3 χαπι! πρωτη φορα τα παιρνω...και εχω πονους χαμηλα στη κοιλια λες και περιμενω περιοδο...ειναι φυσιολογικο??μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος μου?η πρεπει να τηλ στο γιατρο μου?ευχαριστω πολυ!
    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    Αγαπητ'η  Φίλη!
    Το συγκεκριμένο σκεύασμα  Cyclar)  δεν  το γνωριζω  και   δεν  το βρισκω  ουτε  στo  Google...
    Ισως  σου εδωσε  Cyclacur; 
     
    Η  αποψή  μου ειναι, να ρωτησεις τον γιατρό σου σχετικά με το τι πρέπει να γινει..
    Φιλικά
    Π.Ζ
     

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    ναι με συγχωρειτε απο τη βιασυνη μου ο εγραψα λαθος!ειναι αυτο που ειπατε!
    απλα εχω πονους..χαμηλα στη κοιλια..στη μεση μου και εχω και μετεωρισμο
    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    Τα ενοχληματα  προερχονται   προφανώς  από το χαπι...
    Μιλησε με τον γιατρό περι του πρακτέου..
    Φιλικά
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    Γεια σας και παλι γιατρε.Πηρα τηλ τον γιατρο μου οπως μου ειπατε!
    Του ειπα οτι ειμαι στο 7 χαπι και οτι με ποναει χαμηλα η κοιλια μου καθως και το εντερο μου πολυ!(εχω ευαιρεθιστο εντερο) η μεση μου και εχω φουσκωμα και πρηξιμο!
    Μου ειπε να μειωσω το αλατι και αν γινεται αν το κοψω εντελως!και οτι προερχεται απο αυτο!
    αν συνεχισουν τα ενοχληματα να παω να με δει και να τα κοψουμε!
    ειμαι 27 ετων χωρις ολοκληρωμενη σχεση!
    Φοβηθηκα αρκετα που μου ειπε να παω να με δει..
    Μπορειτε να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας...
    Σας ευχαριστω πολυ!
    Περίπου πριν από 9 χρόνια
    Εν πασει περιπτώσει:  θα δεις  γαι το αλάτι....Αν σε  ενοχλει το χαπι  πολυ,  μηπως ειναι καλλιτερα  - στην φαση αυτή   - να  κοψεις  για την ωρα το χαπι..   Θα  το μιληξσεις  από καντά , ,μαζι του..
    Φλικά
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!