default_mobilelogo
      Πέμπτη, 03 Μαρτίου 2022
      1 Απαντήσεις
      112 διαβάστηκε
    Καλησπέρα. Εδώ και δύο μήνες ξεκίνησα θεραπεια με cyclacur λογω κλιμακτηρίου ( ειχα αρκετες μερες περίοδο, 10 συγκεκριμένα (κανονικά έχω 7), με κάπως αυξημένο ενδομήτριο και αρκετή αιμορραγία). Θέλω να ρωτήσω το εξής, απο τη στιγμή που τα πήρα έχω μονίμως βλέννα από τον κόλπο, που δεν είχα πριν αρχίσω τα cyclacur και μαλιστα με λίγο αίμα ειδικά τις μέρες που παίρνω τα λευκά χάπια. Είναι φυσιολογικό, θα στρώσει δλδ με τον καιρό ;ή θα είναι έτσι μέχρι να τα σταματήσω ? Κ επίσης, τα χάπια cyclacur μπορούν να κοπούν στη μέση ( είναι δλδ χάπια που επιτρέπεται κατι τέτοιο(?), δισκία είναι ) ωστε να τα παίρνω κάθε πχ καθε 12 ώρες και να μην απορροφάω τοσο οιστρογόνο απότομα ? Ευχαριστώ.
    Περίπου πριν από 2 μήνες
    Αγαπητή φίλη.
    Τα χάπια θα τα παίρνεις ολόκληρα και λογικά θα αποκατασταθεί αυτή η διαταραχή στα υγρά.
    Σε διαφορετική περίπτωση να ενημερώσεις το γιατρό σου.
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!