default_mobilelogo
      Τετάρτη, 12 Ιανουαρίου 2011
      1 Απαντήσεις
      1.4K διαβάστηκε
    Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

    Ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο επηρεάζουν τα αντισυλλιπτικά χάπια το στομάχι.
    Επειδή έχω πολυκυστικές ωοθήκες μου σύστησε ο γιατρός μου να πάρω
    αντισυλλιπτικά για 9 μήνες. Ξεκίνησα με Gynofen για τρεις μήνες και τώρα (2 μήνες ήδη) παίρνω τα
    Yasminelle.Τον τελευταίο μήνα όμως νιώθω ενόχληση στο στομάχι μου κι έχω όλα τα
    συμτώματα της γαστροοισοφαγικής παλινδρόμησης. Είναι δυνατόν να ευθύνονται τα χάπια; Διάβασα σε ένα site στο διαδίκτυο ότι μπορεί να προκαλούν παλινδρόμηση.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Περίπου πριν από 10 χρόνια
    Αγαπητή  Φίλη!
    Μαλλον γι  αυτό  προκειται... θα πρέπει  να  το αλλάξεις, ή ίσως να πας στην προηγουμενη αγωγή.. Ας το δει  ο γιατρός σου..
    Φιλικά
    Π.Ζ.

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!