default_mobilelogo
    1. lana1123
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. Σάββατο, 21 Ιουνίου 2014
    Καλησπέρα, έχω έντονες ανυσηχίες σχετικά με την περίοδο μου. Μετά από κάποιο ατύχημα που προέκυψε με τον συντροφό μου κατά την επαφή (έσπασε το προφυλακτικό) πήρα το χάπι της επόμενης μέρας. Η τελευταία μου περίοδος ήταν στις 11/5/14. Το θέμα είναι ότι έχω 9 μέρες καθυστέρηση. Την 7η έκανα δύο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκαν αρνητικά. Υπάρχει τελικά πιθανότητα εγκυμοσύνης εφόσον έχω πάρει το χάπι? Κι αν όχι, για ποιο λόγο έχω τόσο μεγάλη καθυστέρηση?
    Κοφινάκος Παναγιώτης
    Συνεργάτης του Gyn.gr
    Αποδεκτή απάντηση Pending Moderation
    Αγαπητή φίλη. Από την περιγραφή σου, δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης. Αν η καθυστέρηση ξεπεράσει τις 15 ημέρες, θα κάνεις ένα ενδοκολπικό υπερηχογράφημα και θα ενημερώσεις το γιατρό σου. Φιλικά Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.
    1. περισσότερο από 1 μήνα πριν
    2. ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    3. # 1


    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!