default_mobilelogo
      Τρίτη, 24 Δεκεμβρίου 2013
      1 Απαντήσεις
      1.1K διαβάστηκε
    Γεια σας,
    ξεκίνησα να παίρνω αντισυλληπτικά χάπια εδώ και μία εβδομάδα και 4 μέρες. Σε κάποιες από αυτές τις μέρες είχα μικρή αιμορραγία. Επίσης μία μέρα πήρα το χάπι μετά από 10 ώρες από την ώρα που κανονικά θα έπρεπε να το πάρω και η αιμορραγία ήταν τότε μεγαλύτερη και είχα ένα αίσθημα ζάλης. Επίσης έχω νιώσει περισσότερο από δύο φορές έντονο πόνο ή ένα αίσθημα κράμπας στο αριστερό άκρο του ποδιού μου. Μπορεί να έχει αυτό κάποια σχέση με τη λήψη των αντισυλληπτικών ; Επίσης θα ήθελα να μάθω εάν μπορώ να σταματήσω να παίρνω τα αντισυλληπτικά κατευθείαν ή αν πρέπει να περιμένω μέχρι να τελειώσει η συσκευασία χαπιών και τί είναι πιθανό να συμβεί εάν σταματήσω τα χάπια ;
     
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Αγαπητή φίλη. Θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα τον ενημερώσεις για τα συμπτώματα. Αν διακόψεις τα χάπια, θα έρθει πιο γρήγορα η περίοδος. Φιλικά Π.Κ.


    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!