default_mobilelogo
      Τρίτη, 01 Φεβρουαρίου 2011
      3 Απαντήσεις
      2.9K διαβάστηκε
    Καλή σας μέρα και καλό μήνα!
    Πριν μια βδομάδα τελείωσα την αγωγή ενος μηνός που μου έδωσε ο γυναικολόγος μου για κολπίτιδα-ελαφριά τραχιλίτιδα.
    Αρχικά με πλήσεις με χαμομήλι και betadine douche, και μετά με υπόθετα flagyl και dalacin vaginal cream.
    Πριν ξεκιμήσω τη θεραπεία είχα ενοχλήσεις (φαγούρα, αίσθημα κάυσου, υγρά), μετά το πέρας της αγωγής (πριν 7 μέρες) ήμουν πολύ καλύτερα. Μέχρι χθες όμως........ :-( ......όπου νιώθω οτι ξεκινάνε πάλι τα ίδια. Μέχρι στιγμής έχω λίγη φαγούρα και τσούξιμο εξωτερικά....
    Να σημειώσω οτι κατά τη διάρκεια της αγωγής είχα επαφές με προφυλάξεις μόνο, και τις 3 προηγούμενες μέρες ήρθα σε επαφή με τον αρραβωνιαστικό μου χωρίς προφύλαξη. Λέτε να φταίει αυτό? Τι να συμβαίνει? Δεν έπιασε η θεραπεία? Τηρούμε όλους τους κανόνες υγειινής και οι 2.
    Θα χρειαστεί να απευθυνθώ μάλλον πάλι στο γιατρό μου αλλά εως τότε θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω κ την δική σας άποψη!

    Να είστε καλά!
    Περίπου πριν από 11 χρόνια
    Αγαπητή φίλη.
    Θα σταματήσεις κάθε φαρμακευτική αγωγή, θα χρησιμοποιείς μόνο ένα ουδέτερο αφρόλουτρο για την ευαίσθητη περιοχή, εξωτερικά και θα έχεις επαφές μόνο με προφυλακτικό για τον επόμενο μήνα.
    Αν τα συμπτώματα συνεχιστούν, να σε ξαναδεί ο γιατρός σου.
    Φιλικά
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Περίπου πριν από 11 χρόνια
    Γιατρέ μου σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..

    αλλά από χθες είναι λίγο πιο έντονα τα συμπτώματα.. προς το χειρότερο πάμε δηλαδή!
    λέτε απλά να είναι επιδράσεις των φαρμάκων που χρησιμοποιούσα για 1 μήνα κ σιγά σιγά θα αποκατασταθούν?
    προς το παρον κάνω πλήσεις με χαμομήλι..
    αλλά είναι κάποιες στιγμές που δεν αντέχω από την φαγούρα.. επιπλέον έχω κ λίγο τσούξιμο κατά την ούρηση..
    κ χθες κοίταξα με καθρεφτάκι την γεννητική μου περιοχή κ η είσοδος του κόλπου φαίνεται κόκκινη..
    από την άλλη λέω αν πάω στο γιατρό σίγουρα θα με γεμίσει στα φάρμακα πάλι..

    τι να κάνω....??? μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...
    Περίπου πριν από 11 χρόνια
    Αγαπητή φίλη.
    Εξ αποστάσεως, ιατρική δε γίνεται, όπως γνωρίζεις.
    Να επαναλάβω ότι αν τα συμπτώματα παραμένουν ή επιδεινώνονται, να σε δει από κοντά κάποιος γυναικολόγος.
    Φιλικά
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Ιατρικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!