default_mobilelogo
      Δευτέρα, 30 Αυγούστου 2010
      1 Απαντήσεις
      2K διαβάστηκε
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ  ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ  ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΑ  ΧΑΠΙΑ
    ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΘΡΟΜΒΩΣΗ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ  ΜΟΥ
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΧΑΠΙΩΝ?ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ   ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ?
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Αγαπητή φίλη.
    Δεν αρκεί μόνο το ιστορικό της μητέρας σου.
    Χρειάζεται να γνωρίζουμε: την ηλικία σου, τα κιλά σου σε σχέση με το ύψος σου, αν είσαι καπνίστρια, αν παίρνεις κάποια άλλα φάρμακα...
    Επίσης, υπάρχουν κάποιες εξετάσεις αίματος που μπορείς να κάνεις, για να δούμε την αιματολογική σου κατάσταση και προδιάθεση.
    Δε χρειάζεται να σταματήσεις άμεσα τα χάπια αλλά να συνεννοηθείς με το γυναικολόγο σου και να συζητήσετε το ιστορικό σου.
    Εννοείται, επειδή δεν σε γνωρίζουμε, πως οτιδήποτε και αν αισθανθείς που αποδίδεται στα χάπια, τότε θα τα διακόψεις άμεσα.
    Φιλικά
    Π.Κ.

    Δρ. Παναγιώτης Δ. Κοφινάκος Μαιευτήρας - Χειρουργός - Γυναικολόγος Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Αθηνών Ιατρείο: Τζων Κέννεντυ 40 Περιστέρι - Αθήνα Τηλ: 211- 2215099 Κιν: 6972-911176 Fax: 211-2215106 Web site: http://kofinakos.gr Συνεργάτης Μαιευτηρίου 'Ρέα'.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!