default_mobilelogo
      Δευτέρα, 26 Μαρτίου 2012
      1 Απαντήσεις
      1.1K διαβάστηκε
    Καλησπέρα σας,
    πρίν από 12 ημέρες  μου ήρθε για πρώτη ημέρα περίοδος . Τότε ξεκίνησα και τα αντισυλληπτικά Gracial. Δυστυχώς από την πρώτη ημέρα αισθανόμουν έντονη ναυτία και πόνους στο στομάχι και στο έντερο. Μετά από 5 χάπια , επειδή συνεχιζόταν τα αρνητικά συμπτώματα , αποφάσισα να τα σταματήσω. Η περίοδος μου φάνηκε να τελειώνει την 8η ημέρα. Την 9η όμως ξανάρχισε σαν να ήταν 1η ημέρα. Σήμερα είμαι στην 12η ημέρα και έχω ακόμη αρκετό αίμα. Τι να κάνω; Από χθες άρχισα να παίρνω σίδηρο γιατί ζαλίζομαι. Είναι μέσα στις συνέπειες το να σου ξαναέρθει κανονική απανωτή περίοδος όταν σταματήσεις τα αντισυλληπτικά την 5η μέρα χρήσης;
    Σας ευχαριστώ για την έγκαιρη απάντησή σας
    περισσότερο από 1 μήνα πριν
    Αγαπητή   Φίλη!
    Ναι,  ήταν  αναμενομενο  να συμβει  αυτό...
    Με  την  διακοπη του χαιου ξαναεμφανιζεται  αιμα... Βεβαια  δεν   κινδυνευεις  από  αναιμια... Θα  σταματησει  μονο   του..  Τα  ενοχληματα   σου -  ζαλη  τκλ -   ειναι   και  ψυχογενούς    αιτολογιας.  θα  υποχωρησουν   απο τωρα,,
     Μην ανησυχεις..
    Π.Ζ

    Δρ.Ζησόπουλος Παρμενίων.
    Μαιευτήρας Γυναικολόγος (1937 - 2020).
    Το 2001 Δημιούργησε την ιστοσελίδα ιατρικών πληροφοριών Gyn.gr με στόχο την άμεση και αξιόπιστη πληροφόρηση της σύγχρονης γυναίκας σε θέματα Υγείας και Πρόληψης η οποία υφίσταται και συνεχίζει το έργο του μέχρι σήμερα.
    Απεβίωσε στις 8-1-2020 ετών 82.

    Δεν υπάρχουν απαντήσεις.θα απαντήσουμε μέσα στις επόμενες 24 ώρες.Μην απαντάτε σε ερωτήματα που ξεκίνησαν άλλα μέλη στο Forum, η απάντηση σας σε αυτά θα διαγραφεί. Φιλικά από την διαχείριση!